Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mahallesi Kanburoğlu Sokak No:1/c

Playstation 5 Kol Tamiri

Playstation 5 fırtınasının oyun dünyasına hızla girdiği son günlerde oyun kolu da bir hayli önemli hale geldi. DualSense teknolojisi ile üretilen Playstation 5 oyun kolu yaşanabilecek aksiliklere karşı alanında uzman bir teknik ekibin tamir işlemine ihtiyaç duyuyor. Geriye dönük diğer oyun konsolu serilerinde olduğu gibi PS5’in bu serisinde de alanında uzman ekibimiz ile teknik destek ve onarım hizmetini sağlamaya devam ediyoruz.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

İçeriğimizde bulabileceğiniz konular şu şekilde;

  1. Playstation 5 Kol Tamiri Hakkında
  2. Playstation 5 Kol Tamiri Aşamaları
  3. Kol Tamiri Hakkında Bilgilendirme
  4. Pandemi Sürecinde Oyun Kolu Tamiri

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği oyun konsolunun beşincisi geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarında alıcıya sunuldu. Fiyatlandırma konusunda uzun soluklu tartışmalara sebep olsa da içeriğimizin konusundan uzaklaşmamak adına Playstation 5 oyun kolu üzerine odaklanacağız. Peki nedir Bu Playstation 5’in oyun kolunu farklılaştıran?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Sony sadece konsolu değil aynı zamanda diğer bileşenleri geliştirme yoluna gidiyor. Bunun başında DualSense özelliğine sahip olan PS5 oyun kolu geliyor. DualSense teknolojisi sayesinde oyun keyfiniz birkaç kat daha artıyor. Oyun sırasında parmak uçlarınıza kadar hissedebileceğiniz kontrol hassasiyeti sayesinde oynadığınız oyun ne olursa olsun deneyimin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Tüm bunları yaparken aniden yaşanabilecek sorunlar olabilir. Bu durumların üstesinden gelmek ise oldukça basit. Playstation sektörü içerisinde sunduğumuz binlerce çözümün tecrübe ve yetkinliği ile Tüm Türkiye’de hizmet vermeye devam ediyoruz. Çıkan her yeni oyun konsolu ile birlikte kendi bilgi birikimi ve tecrübemizi güncelliyor sizler için en iyi hizmeti sağlamak için büyük çaba harcıyoruz.

Playstation 5 Kol Tamiri Hakkında

Yepyeni Sony teknolojisi ile Playstation 5 keyfi sürerken aniden bir sorun ile mi karşılaştınız? Öncelikle bunun kaynağını iyi belirlemelisiniz. Eğer oyun konsolunuz sorunsuz şekilde çalışıyor oyun içerisinde müdahalede sorun yaşıyorsanız Playstation 5 kol tamirine ihtiyaç duyabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bize 0 545 283 00 53 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Geliştirilen yeni oyun kolu teknolojisi ile içerisinde yer alan sistem üst segmente çıkmak ile birlikte sorunlara sebep olabilmektedir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için  Playstation 5 oyun koluna eliniz ile vurmayın! Kullanıcıların bir çoğu yaşanan sorunu çözmek için oyun kollarını sarsmaktadır. Mevcut sorunu bilmeden oyun koluna müdahale etmek daha büyük sorunlara yol açabilir. Bunun önüne geçmek için alanında uzman bir teknik servise danışmanız iyi bir çözüm olacaktır.

Playstation 5 Kol Tamiri Aşamaları

Playstation 5 konsolunuzda yaşanan sorunun oyun kolundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bir teknik servis ile iletişime geçmelisiniz. Alanında uzman tekniker sizlere bir takım sorular yöneltecektir. Bu sorular sebebi yaşanan sorunun kaynağını iyi anlamak üzerine olacaktır. Sizin de vereceğiniz yanıtlar doğrultusunda bir ön inceleme talep edilebilir.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Ön inceleme: Herhangi bir müdahale yapılmadan önce alanında uzman teknikerin kontrolünde yapılan kontrol işlemine verilen isimdir.

Bu ön inceleme sırasında ürününüz alanında uzman tekniker tarafından incelenir. Eğer sorun Playstation 5 oyun kolu kaynaklı ise özel olarak ürün üzerinde incelemeler başlatır. Öncelikle kolu dış yüzeyi üzerinden kontrol ederek sorunu netleştirir. Ardından oyun kolunun dış kaplamasını açarak iç hazneye ulaşır. Gözle görülür ölçekte iç mekanizmada sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Daha önce de değindiğimiz gibi kimi kullanıcılar oyun kolunu sarsarak/vurarak iç mekanizmaya zarar verebilmektedir. Eğer iç mekanizmada yer alan parçalardan birinde gözle görülür bir sorun varsa inceleme başlatılır. Bu durumda parça değişimi gerekiyorsa orijinal Playstation 5 kolu yedek parça değişimi sağlanır. Parça değişimi yerinde daha iyi bir çözüm ile sorun çözülebiliyorsa ilgili çözüm uygulanarak işleme devam edilir.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Yaşanan kimi oyun kolu arızalarında ise iç mekanizmada göz ile herhangi bir sorun tespit edilememektedir. Bu aşamada teknik servisin alanında tecrübeli ve uzman olması oldukça önemlidir. Envanterinde bulunan cihazlar vasıtası ile iç mekanizmanın kontrolünü sağlayarak oyun kolunun arızalı bölümü tespit edilir. Yapılan tespit sonucunda parçanın değişiminin gerekip gerekmediğine karar verilir. Parça değişimi yerine yerinde bir müdahale mümkün ise tekniker müdahale aşamasına geçer. Fakat orijinal parça değişimine ihtiyaç duyuluyorsa ürünün kullanıcısı ile iletişime geçilerek detaylı bilgi (değişim ve ücretlendirme) verilerek onayına sunulur.

Kullanıcı orijinal parça değişimine onay verir ise tekniker işlemleri devam ettirir ve playstation 5 kol tamirine devam eder.

Onarım işlemlerinin tamamlanmasının ardından tekniker kontrollerini sağlar ve onarımın başarılı olup olmadığından emin olur. Herhangi bir sorun tespit edilmezse kullanıcıya haber verilerek teknik servise davet edilir.

Teknik Servis işletmesinde kullanıcı ile birlikte oyun kolunun son kontrolleri sağlanarak, teslim edilir. Kullanıcıya ise oyun keyfini kesintisiz sürdürmek kalır.

Kol Tamiri Hakkında Bilgilendirme

Bilindiği üzere oyun konsol ve aksesuarların fiyatları gün geçtikçe yükselmektedir. Bu durumdan olumsuz etkilenen kullanıcılar onarım sırasında gerekli görülen parça değişimleri için yan sanayi olarak nitelendirdiğimiz “orijinal olmayan yedek parçaları” tercih edebilmektedir. Bu uzun vadede sizleri hem maddi hem manevi kayıplara uğratabilir.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Playstation 5 Dualsense teknolojisi ile gelen aşırı hassasiyet ve üst segment kullanıcı deneyimini ne yazık ki orijinal olmayan parçalar yeterince sağlayamamaktadır. Arızalı oyun kolunda gerekli hassasiyetin sağlanabilmesi için müdahale sırasında doğru onarım ve orijinal oyun kolu yedek parçaları ile müdahale edilmesi gerekmektedir.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Onarım sonrası yeni sorunlar ile karşılaşmamak adına parça değişimlerini “orijinal Playstation 5 oyun kolu yedek parçaları” ile sağlamanızı öneriyoruz. Bu sayede yüksek fiyatlar ödeyerek sahip olduğunuz oyun konsolunuzu aynı hassasiyet ve kalitede kullanmaya devam edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bize 0 545 283 00 53 veya iletişim bölümünden teknik servisimize ulaşabilirsiniz.

Pandemi Sürecinde Oyun Kolu Tamiri

Tüm Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgını sonrası evlerimizden çıkmakta zorluk yaşayabiliyoruz. Bu sebep ile gerek ürün satışlarımızda gerek onarım ve tamir işlemleri için uzman tekniker kadromuz ile oluşturduğumuz teknik destek hattına davetlisiniz. Detaylı bilgi için 0 545 283 00 53 iletişim numarası üzerinden bizlere ulaşarak sorununuzdan kısaca bahsedin. Ardından teknik destek sorumlumuzun sizlere yönelttiği sorulara cevap vermelisiniz.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Ön sorun belirleme sayesinde sorununuz biraz daha netleşmiş olacaktır. Devamında arzu ederseniz kargo firması ile size vereceğimiz açık adresimize ürününüzü göndererek onarım ve bakım işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Oyun Keyfiniz Kesilmesin Diye Uğraşıyoruz

Playstation 5 Oyun Kolu Onarımı için Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sony’nin oyun konsolu üretimine ilk başladığı günden bu yana süregelen teknik destek ve onarım hizmeti vermeye devam ediyoruz. Uzun yılların getirdiği tecrübe ve engin bilgi ile birlikte müşteri memnuniyetini de yükseltmek için özel çaba harcıyoruz.

Bu doğrultuda aldığımız yüzlerce olumlu geri bildirim sayesinde oyun konsolu teknik servisi sektöründe en çok tercih edilenler listesinde yer almaktan gurur duyuyoruz.

Playstation 5 Kol Tamiri
Playstation 5 Kol Tamiri

Siz de yüzlerce memnun kullanıcı arasına katılmaya ne dersiniz?
Detaylı bilgi almak için bize 0 545 283 00 53 veya iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

En iyisi için çalışıyoruz. Çünkü siz buna değersiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir