Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mahallesi Kanburoğlu Sokak No:1/c

Playstation Kısa Tarihi

Japonya ülkesi birçok projelere imza atmıştır. En önemli ve hem ülkesini meşhur edecek hem de zengin edecek projelerden birisi ise Sony Şirketi olmuştur. 1946 yılında halka açık şekilde kurulmuş olan bu şirketin en büyük projesi ise Playstation olmuştur. 1994 yılında çıkarılan Playstation özellikle gençler olmak üzere birçok başarıya imza atmışlardır.

Playstation, dünya çapında en çok satılan video oyun konsoludur. Çok fazla zarar uğratıldığı hack olayından sonra yine de fazlasıyla satılan ve kullanıcıların güvenini kaybetmeyen Playstation ne kadar zarara uğratılmış olsa da halen çok iyi bir şekilde liderlik koltuğunda oturuyor. Japonya dışında en çok satış yapılan ülkeler sırasıyla, Amerika, Almanya, Kanada ve diğer Avrupa ülkeleridir.

Playstation teknik servisi sayesinde de en kısa sürede bozulan Playstation tamiri yapmaktadırlar. Playstation servisinde de uzman olan şirket kullanıcılarına her türlü hizmeti vermekten kaçınmamaktadırlar. Bu sayede kullanıcıların hem güvenini hem de sevgisini kazanmış olan Sony, her olası hata da kullanıcılarına hediyeler ile ödüllendirerek gönüllerini almışlardır.

İlk Playstation 3 Aralık 1994 yılında çıkmış ve o yıllara büyük bir patlama ile rekor satış olmuştur.

Playstation 2 ise 2000 yıllarında 150 milyonluk dünya satış rekoru kırmıştır.

Playstation 3 ise 2006 yıllarında çıkmıştır. 50 milyon satmıştır.

Playstation 4 ise 2014’te çıkmıştır. Pro sürümü ise 2016’da çıkmıştır.

İnternetten yayılan Playstation 5 ise büyük merakla herkes tarafından beklenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir