Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mahallesi Kanburoğlu Sokak No:1/c

PS4 Mavi Işık Hatası Çözümü

PS4’te sanırım başına gelmeyen yoktur. Mavi ışık hatası yani işlemci hatası adlandırılan bu hata, bazen oyun oynarken cihaz fazla ısınıp kendini kapatabiliyor. Veyahut Playstation açılırken mavi ışıkta kalıp cihaz kendini kitleyebiliyor ve bazende mavi ışık kırmızıya dönüşebiliyor. Bu gibi durumlarda imkanınız var ise Playstation teknik servislere başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

İmkanınız yoksa Playstation tamirini nasıl yapacağınızı, Playstation servisine gitmeden sizlere bir kaç örne vereceğiz. Yapamam derseniz teknik servislere başvurabilirsiniz.

İşlemci hatası olan PS4’ler de BGA makinelerinden işlemcilerin yeniden yapılarak takılması gerekmektedir. Öncelikle PS4’ü arkasından sökme işlemlerine başlayın. Sökmek konusunda bilgisi olmayan Youtube üzerinden videolara bakabilirler.

Sökme işlemi yaptıktan sonra BGA makinesinde tamiri yapmamız gerekiyor. BGA işlemcisini yerinden sorunsuz çıkarmak için 350 derecelik ısı ile çözülmesini bekleyeceksiniz. Sorunsuz şekilde işlemciye zarar vermeden çıkarmak için. İşlemcinin arkasından ayaklarını tek tek temizleyeceksiniz. Daha sonra ana karttan da işlemci yeri temizleniyor. Lehimle ayakları düzelttikten sonra 350 derece ile tekrardan ana karta bağladıktan sonra sorunsuz şekilde PS4 açılacaktır.

İmkanınız olmasa bile herkese de bunu yaptırmayın yoksa işlemciyi yakarlarsa PS4’ü unutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir